Gimnastyka korekcyjna dla dzieci - zajęcia indywidualne

W dzisiejszym świecie dzieci i młodzież spędzają długie godziny przed ekranami komputera bądź smartfona. To przyczynia się do przyjmowania przez nie nieprawidłowej postawy ciała. Dlatego zapraszamy do naszej przychodni, gdzie uzyskacie Państwo dokładne informacje na temat postawy waszego dziecka.

Ćwiczenia korekcyjne to profilaktyka oraz leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży. Na każdym etapie wzrostu dziecka warto kontrolować rozwój jego postawy, ponieważ im wcześniej wykryta jest wada tym szybciej i krócej trwa leczenie.

W naszej przychodni można umówić się na konsultację z fizjoterapeutą, który bardzo dokładnie ogląda sylwetkę dziecka, bada pod kątem funkcjonalnym, stara się ustalić przyczynę istniejącej wady postawy, a na końcu, jeśli jest taka potrzeba, ustala indywidualny plan leczenia.

W naszej placówce gimnastyka korekcyjna prowadzona jest w formie indywidualnej, bo tylko taka ma działanie lecznicze. Każda wada wymaga indywidualnego podejścia fizjoterapeuty oraz ciągłego monitorowania dziecka w trakcie zajęć. Rodzice i pacjent otrzymują instruktaż ćwiczeń do domu, a także informację dotyczącą prawidłowych nawyków ruchowych w codziennym funkcjonowaniu. Taka współpraca pozwala uzyskać maksymalny efekt terapeutyczny.

Leczenie wad postawy to proces, który wymaga czasu oraz systematyczności. Dlatego też, dla dzieci regularnie korzystających z indywidualnej gimnastyki korekcyjnej wprowadziliśmy karnety miesięczne. Wykupienie karnetu umożliwia obniżenie ceny za zajęcia. Na początku danego miesiąca rodzic ustala konkretne dni i godziny zajęć dziecka. Takie rozpisanie harmonogramu pozwala pogodzić plan leczenia wad postawy z codziennymi obowiązkami dziecka i rodziców.

Zapraszamy!